Magia przekonywania

Recenzja „Siła Lucyfera” Dariusza Puzyrkiewicza

Magia przekonywania - recenzja „Siła Lucyfera” Dariusza Puzyrkiewicza

 • Superbia, avaritia, luxuria, invidia, gula, ira, ecedia.

  Brzmi jak czarna magia? To nic innego jak siedem grzechów głównych!

  Na tym motywie swoją książkę „Siła Lucyfera. Ciemna strona copywritingu” oparł Dariusz Puzyrkiewicz. Przedstawił w niej ciemną stronę ludzkiego charakteru, ukazując jej praktyczne wykorzystywanie w marketingu. I choć jest to pojęcie głównie biznesowe, to ze sprzedażą mamy do czynienia każdego dnia. Prezentujemy swoją osobę w mediach społecznościowych, wystawiamy ubrania na Vinted, polecamy znajomym filmy do obejrzenia.

  Mimo wszystko przed zapoznaniem się z książką tego autora, podane aspekty kojarzyłam głównie z kreatywnością; doborem słów w sposób melodyjny, rytmiczny, hasłowy. A jednak nie w tym rzecz! Sekret sprzedaży zakorzeniony jest głęboko w ludzkiej naturze, w naszej psychice.

  Nie jest więc problemem wymuszenie na kliencie chęci kupna. Trudność polega na ukazaniu mu jego ukrytych pragnień, lęków, zmartwień i alternatywnej przyszłości. Produkt ma być dla kupującego kołem ratunkowym i nadzieją. Powodzenie tego procesu zależy głównie od empatii, którą sprzedawca obdaruje klienta.

  Książka została napisana prostym, czasami prześmiewczym językiem. Mimo wszystko czytając tę pozycję, odczuwałam autorytet twórcy, a przytaczane przez niego metody copywritingu uważałam za rzetelne i dostarczające oczekiwanej wiedzy. Autor odwołał się do popularnych tekstów kultury, dzięki czemu proces nauki był łatwiejszy, gdyż towarzyszyły mu dialogi filmowe czy charakterystyki znanych bohaterów.

  Pozycja warta uwagi! W szczególności polecam osobom zainteresowanym mocą słowa i przekonywania!

  Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Onepress.

  Ania

Zobacz wszystkie